Hogyan teremts csodákat – Dr. Dain Heer
Egy régi, de örökzöld dolog jut eszembe, amellyel kikerülhetsz a következtetésből valamivel kapcsolatban, bele a lehetőségekbe.
Ez pedig ez a kérdés: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges, amire még sosem gondoltam ezelőtt?” Vagy: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, milyen csoda lehetséges?”
Annyi sok dolog van, amit eszközként mondhatnék, de egy régi, de örökzöld dolog jut eszembe, amellyel kikerülhetsz a következtetésből valamivel kapcsolatban, bele a lehetőségekbe.
Ez pedig ez a kérdés: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges, amire még sosem gondoltam ezelőtt?”
Vagy: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, milyen csoda lehetséges?”
Például sokan látogattunk vagy épp most látogatunk meg családtagokat az ünnepek alatt, s ez felhoz dolgokat, mivel ez egyszerűen így működik.
Nem a te hibád.
Nem az ő hibájuk.
Senki sem hibás.
Senkinek sincs igaza.
Ez szimplán egy ilyen dolog.
De amikor a közepében vagy valaminek... az történik, hogy a következtetésünk valamiről, a döntésünk arról, hogy mi is ez, ahelyett, hogy kérdést tennénk fel, hogy mi lehetséges, az rögzíti ezt be.
Lehet, hogy van veled valami, amikor valaki mond valamit, amitől trutyisan érzed magad, és azt gondolod: „Oké, ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges?”
És ebben van egy olyan érzet, hogy képes vagy megnyitni egy másfajta lehetőséget, pusztán azáltal, hogy nem vonsz le következtetést arról, hogy mi is ez.
Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges, amire még sosem gondoltam?
Mondjuk, hogy van egy barátod, vagy valaki, akivel együtt dolgozol, vagy esetleg egy kapcsolatban vagy és a pénz egy folyton visszatérő probléma. És feljön ugyanaz az energia, ami mindig fel szokott jönni.
Tudod, miről beszélek?
Kérdezd meg magadtól: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges?”
Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges, amire még sosem gondoltam?
Vagy másképpen: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mik a végtelen lehetőségek itt?”
Az történik, hogy ha feljön számodra egy régi energia, és csak annyit mondasz: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről”...
Ez úgy működik, hogy előállunk egy következtetéssel arról, hogy egy adott dolog micsoda, ami rendszerint egy ítélet, egy döntés, egy fix nézőpont.
Aztán ezt nevezzük a tudásunknak.
Például: „Tudom, hogy mit fog csinálni.” „Tudom, hogy mit fog mondani.” „Tudom, hogy hogy érti ezt.”
De amikor használjuk ezt, hogy: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről... azzal azt mondjuk, hogy: „De mi van, ha valami más lehetséges?”
Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges?
Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mik a végtelen lehetőségek?
Használhatod ezt arra, hogy kijöjj önmagad megítéléséből, vagy mások megítéléséből, hogy általánosságban kijöjj az ítélkezésből és arra is, hogy megnyisd az életedet arra, hogy még inkább kérdésben élj. Csak fogj egy dolgot, ami még mindig be van nálad ragadva, a legutóbbi ünnepi beszélgetésedből, és mondd azt:
„Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges, amire még sosem gondoltam?”
Nem tudom, hogy a legjobban sikerült-e példákat mondanom ehhez.
A tudatosság támogat minket, srácok. Abszolút jó példa született.
Másrészt pedig, mennyire lehetsz szokatlan?
Mennyire tömörítetted össze magadat egy cuki kis butus szarkupaccá, mert a körülötted lévők nem értik, amikor szokatlan vagy, és furán néznek rád, vagy szimplán visszahúzódnak, vagy ilyesmi?
Úgyhogy azt választod: „Pici leszek.”
Ehelyett: „Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges?”
És mennyire szokatlan lehetsz?
Mennyi energiád lehet?
Ha nem azt tudom, amit tudni vélek erről, mi egyéb lehetséges?
Forrás: katt